Alexa Routines ویژگی بسیار کارامدی برای اسپیکر های Amazon Echo به شمار می رود.چرا که در این ویژگی، دستیار صوتی با شنیدن یک کلمه کوتاه، کار های زنجیر واری را به صورت روتین انجام می دهد.
برای مثال می توان یک برنامه روتین شبانه برای دستگاه تنظیم کرد که با گفتن کلمه “الکسا شب بخیر” ، دستگاه تمای چراغ های خانه را خاموش کرده و درب منزل را قفل کند.
یا مثلا برعکس مثال قبل، می توانید برنامه ای برای کلمه “الکسا صبح بخیر” تنظیم کنید،که با گفتن این کلمه، در صورت کم بودن نور محیط، چراغ ها روشن شوند و مثلا دمای منزل کاهش پیدا کند.

پس از تنظیم این برنامه،هر وقت شما کلمه مورد نظر را به زبان بیاورید، دستگاه به صورت روتین، وظایف مشخص شده را انجام می دهد. همچنین شما می توانید آهنگ هایی را برای دستگاه مشخص کنید تا به صورت روتین، در مواقعی خاص پخش شوند. آمازون در بروزرسانی جدیدش برای اسپیکر های الکسا، قابلیت استفاده از موسیقی ها به صورت روتین را اضافه کرده است و از پلتفرم های Amazon Music،Spotify،Pandora،iHeartRadio،Saavn،Deezer و Tuneln پشتیبانی می کند. از قابلیت Alexa Routines همچنین می توان برای پخش آهنگ استفاده کرد.به این صورت که می توان مثلا برای آهنگ های آرامش بخش، حالتی را تنظیم کرد که، آهنگ ها از دسته بندی مخصوص(در اینجا آهنگ های آرامش بخش) انتخاب شوند، و صدای بلندگوها آرام تر شود.

منبع خبر:Phonearena

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
Load More By Fazel
Load More In سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

تغییر اندازه و استایل آیکون‌ها در لیبره‌آفیس

نوار ابزار لیبره‌آفیس دسترسی سریعی را به کلیدهای میانبر مختلف، به مانند نوار ابزار مایکرسا…